dag 1 : Aankomst en reis naar Tórshavn (50 km)
Aankomst op de internationale luchthaven van Vagar en transfer naar uw hotel in Tórshavn. Afhankelijk van uw aankomsttijd, eerste kennismaking met de hoofdstad van de Faeröer.
Diner en overnachting in hotel Føroyar of gelijkwaardig.
dag 2 : Ontdek Tórshavn, het historische Kirkjubøur en de Vestmanna kliffen (80 km)
Na het ontbijtbuffet maakt u onder begeleiding van uw gids een ontdekkingstocht door Tórshavn, de hoofdstad van de archipel. U bezoekt het historische hart van de stad, Tinganes, waar in 825 het eerste parlement door de Vikingen werd gevormd. Dit charmante oude centrum wordt gekenmerkt door rode houten huizen, stenen huizen en grasdaken. U wandelt door de oude wijk Reyn en bezoekt het kleine fort Skansin, dat in de 17e eeuw diende als bescherming tegen piratenaanvallen.
Lunch op eigen gelegenheid in het centrum van Tórshavn.
Vervolgens vertrekt u naar Vestmanna voor een bootexcursie naar de vogelkliffen. De boot vaart door de zeegrotten langs indrukwekkende rotsformaties en pilaren. U komt aan de voet van 700 meter hoge kliffen, waar duizenden vogels nestelen, zoals Noordse sterns, zeekoeten, noordse stormvogels, meeuwen en de schattige papegaaiduikers.
Op de terugweg bezoekt u Kirkjubøur, een van de belangrijkste historische locaties van de Faeröer. Hier ziet u de ruïnes van de 12e-eeuwse Sint-Olavskerk en Roykstovan, een 900 jaar oude boerderij.
Vrij diner en overnachting in hotel Føroyar of gelijkwaardig.
dag 3 : Bezoek het schilderachtige Saksun en Tjørnuvik en het charmante Gjógv (175 km)
Na het ontbijtbuffet rijdt u naar het eiland Streymoy, waar u verschillende pittoreske dorpjes bezoekt.
Als eerste gaat u naar Saksun en zijn lagune die wordt omringd door zwarte kliffen. Het dorp staat bekend om zijn serene sfeer en biedt een adembenemend uitzicht op de omliggende bergen vanuit de weinige stenen huizen met grasdaken.
Vervolgens rijdt u verder naar Tjørnuvik, waar u de rotsformaties "Risin en Kellingin" (de reus en de heks) kunt bewonderen, die volgens de legende uit IJsland kwamen en versteend raakten.
Onderweg naar het eiland Eysturoy passeren we de prachtige Fossa-waterval.
Lunch in een dorp onderweg.
Na de lunch gaat u verder richting het charmante dorpje Gjógv. Met minder dan 50 inwoners, staat dit dorp bekend om zijn ecologische inspanningen en zijn natuurlijke haven, een zeekloof die 200 meter landinwaarts loopt. Vanuit Gjógv geniet u van een adembenemend uitzicht over de omliggende bergen en wandelpaden.
Terugkeer naar Tórshavn.
Diner en overnachting in hotel Føroyar of gelijkwaardig.
dag 4 : Wandel langs het Leitisvatnmeer en ontdek de Múlafossur-waterval en het dorp Bøur (115 Km)
Na het ontbijt reist u naar het eiland Vagar voor één van de mooiste wandelroutes van de Faeröer.
Tijdens de wandeling volgt u het Leitisvatn-meer (ook bekend als Sørvágsvatn), beroemd om zijn optische illusie: vanaf de kliffen van Trælanípan lijkt het alsof het meer boven de oceaan zweeft! Aan het einde van het meer stort de Bøsdalafossur-waterval van 30 meter hoog spectaculair in de Atlantische Oceaan. De duur van de wandeling is ca. 3,5 uur en heeft een makkelijke moeilijkheidsgraad. Geschikte kleding en schoenen aanbevolen.
Lunch onderweg.
Stop bij het schilderachtige dorpje Bøur, met zijn huizen met grasdaken. Met zijn 71 inwoners heeft Bøur een charme als geen ander.
Ga verder en ontdek de wonderen van het eiland Vagar, waaronder een van de meest iconische monumenten van het eiland bij het dorp Gásadalur, de prachtige waterval Múlafossur, die in zee valt. Tot voor kort was het dorp Gásadalur geïsoleerd van andere dorpen, zonder wegverbinding, en de postbode moest meerdere keren per week enkele uren lopen om de berg over te steken die het dorp scheidt van de rest van het eiland. In 2004 werd er eindelijk een tunnel gebouwd, maar de idyllische sfeer heerst nog steeds in het dorp.
Terugkeer naar Tórshavn.
Vrij diner en overnachting in hotel Føroyar of gelijkwaardig.
dag 5 : Vrije dag
Na het ontbijt heeft u een dag ter vrije besteding.
U kunt rondwandelen in de kleine hoofdstad Tórshavn, een museum bezoeken, ontspannen in het hotel of waarom verkent u het eiland Nólsoy niet, dat u kunt zien vanuit Tórshavn. Na een korte overtocht vanuit Tórshavn van ongeveer 20 minuten komt u aan op dit kleine eiland van ongeveer 10 km².U heeft de hele dag om over het eiland rond te dwalen.
Lunch ter vrije besteding.
Diner en overnachting in Hotel Føroyar of gelijkwaardig.
dag 6 : Vi ses snart igen! Tot ziens!
Ontbijt in het hotel.
Transfer naar de internationale luchthaven. Vlucht naar huis.