dag 1 : Welkom in Engeland!
’s Morgens vroeg arriveert u per ferry in Hull (niet inbegrepen). Vanuit de haven rijdt u richting Sheffield, een stad met een rijk industrieel verleden die vandaag bekendstaat om haar groene parken, cultuur en levendige centrum. 3 nachten in Coniston Guest House B&B of gelijkwaardig.
dag 2 : Peak District National Park
Breng uw dag door in het Peak District National Park, dat in 1951 werd opgericht als het eerste nationale park van het Verenigd Koninkrijk. Het biedt een adembenemende mix van indrukwekkende gritstone-kliffen, glooiende heuvels en charmante dorpjes. Het is de perfecte bestemming voor zowel outdoorliefhebbers als geschiedenisliefhebbers en herbergt beroemde wandelroutes zoals Mam Tor en de Monsal Trail, evenals pittoreske stadjes zoals Bakewell en Buxton. Geniet van een originele Bakewell-taart, een traditioneel Brits dessert.
Bezoek in de namiddag Chatsworth House, een historisch landhuis met tuinen, met artefacten die een periode van 4000 jaar bestrijken. Het statige landhuis is ook een populaire filmlocatie geweest en diende met name als Mr. Darcy's Pemberley in de film 'Pride & Prejudice' uit 2005.
dag 3 : Industriële innovatie en “Steel City”
Bezoek in de voormiddag Cromford Mills en maak kennis met de industriële innovatie die de manier van leven en werken ingrijpend heeft veranderd. De door Sir Richard Arkwright in 1771 uitgevonden katoenspinnerij, de ‘waterframe’, zorgde voor een revolutie in de katoenindustrie en veranderde deze van een kleinschalige huisindustrie in een grootschalige fabrieksproductie. Tegenwoordig staat het op de lijst van het UNESCO-werelderfgoed.
In de namiddag heeft u tijd om Sheffield verder te verkennen. Sheffield staat wereldwijd bekend als de “Steel City“ en is beroemd om de uitvinding van roestvrij staal en zijn historische bestekindustrie.
dag 4 : Middeleeuws erfgoed
Vandaag gaat uw reis verder richting Norwich. Onderweg maakt u een stop in Lincoln, een historische kathedraalstad in de East Midlands van Engeland, bekend om haar middeleeuwse erfgoed. De kathedraal van Lincoln is een belangrijk gotisch monument dat de skyline domineert. Bezoek Lincoln Castle, een Victoriaanse gevangenis binnen middeleeuwse muren, een plek waar koningen en veroordeelden hebben rondgelopen en waar een origineel exemplaar van de Magna Carta uit 1215 te zien is. 3 nachten in Copperfields Guest House B&B of gelijkwaardig.
dag 5 : King’s Lynn en de kust van Norfolk
Ontdek het stadje King’s Lynn, waar middeleeuwse geschiedenis, maritiem erfgoed en prachtige architectuur samenkomen. Als voormalige belangrijke Hanzestad heeft het charmante geplaveide straatjes met meer dan 400 monumentale gebouwen, waaronder het iconische Custom House en het 14e-eeuwse Hampton Court.
Volg ’s middags de kustlijn naar Great Yarmouth, een bruisend kuststadje. Horsey Beach is een van de vele ongerepte en prachtige, rustige stranden van Norfolk en een geweldige plek om zeehonden te bekijken.
dag 6 : Ely en Cambridge
Vandaag kan u een bezoek brengen aan Ely. Met haar unieke achthoekige lantaarn toren uit de 14e eeuw wordt de kathedraal van Ely geteld tot de wonderen van de middeleeuwse wereld. Een groot deel van de kathedraal is meer dan 900 jaar oud.
Ga daarna verder naar Cambridge, een stad met een rijke geschiedenis en een sterke academische traditie, vooral bekend om haar historische universiteitscolleges, het punteren op de rivier de Cam en groene gebieden zoals The Backs. Belangrijke hoogtepunten zijn onder meer het Fitzwilliam Museum, een wandeling langs de rivier en genieten van het panoramische uitzicht vanaf de St Mary’s Tower. Bezoek King’s College, gesticht in 1441 door koning Hendrik VI, bekend om zijn iconische kapel en een van de mooiste voorbeelden van middeleeuwse architectuur.
dag 7 : Terugreis
Het is tijd om naar huis te gaan. Afhankelijk van uw reisschema kan u nog een bezoek brengen aan de bekroonde Abbey Gardens in Bury St. Edmund. Ze liggen op het terrein van de voormalige benedictijnenabdij, de Abdij van St. Edmund, ooit een van de rijkste, grootste en machtigste benedictijnenkloosters in Engeland. Mensen kwamen uit heel Engeland en daarbuiten om het heiligdom van St. Edmund te bezoeken en het werd een van de beroemdste en rijkste pelgrimsoorden in Engeland. Reis daarna verder naar Dover of Folkestone voor uw terugreis.